Sumitomo Electric

Założona w 1897 roku w Osace, w Japonii, firma SUMITOMO ELECTRIC INDUSTRIES LTD. (SEI) prowadzi szerokie działania w następujących branżach przemysłowych: motoryzacja, infokomunikacja, elektronika, energia i środowisko oraz materiały przemysłowe.

Pod koniec XIX wieku, gdy Japonia była wciąż uzależniona od drogich, importowanych kabli elektrycznych, Sumitomo rozpoczęło działalność w branży przewodów elektrycznych, gwałtownie rozwijając japoński przemysł. Zaczynając od produkcji drutów z miedzi i stopów miedziano-krzemowych, Sumitomo, jako pierwsza firma w kraju, wyprodukowała podziemne kable wysokiego napięcia, oraz wyprodukowała i zainstalowała najdłuższe na świecie kable podmorskie.

Od założenia firmy ponad 120 lat temu, producent nieustannie pracuje nad nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami, rozwijając przemysł techniczny zarówno Japonii, jak i całego świata. Dzisiaj grupa Sumitomo Electric zatrudnia ponad 280 000 pracowników, operując w ponad 40 krajach na całym świecie.

SUMITOMO ELECTRIC FINE POLYMER INC (SFP), spółka zależna należąca do SEI, zajmuje się produkcją wysokiej jakości koszulek i rur termokurczliwych serii SUMITUBE oraz IRRAX. Termokurcze wykonane są z radiacyjnie usieciowanych tworzyw sztucznych, takich jak poliolefina, polimery fluorowe czy elastomery termoplastyczne. Produkty Sumitomo Electric znacząco przyczyniają się do rozwoju przemysłu elektronicznego, samochodowego, lotniczego i wielu innych.

 

Oferta Sumitomo Electric Fine Poylmer obejmuje:

Koszulki termokurczliwe SUMITUBE:
Wysokiej jakości cienkościenne koszulki termokurczliwe SUMITUBE pod wpływem ciepła kurczą się w kierunku poprzecznym. Sprawdzają się w wielu zastosowaniach, służą do wiązania, hermetyzacji, ochrony przed ciepłem i korozją oraz izolacji przewodów i wiązek elektrycznych. Dostępna jest szeroka gama produktów o różnych wymiarach (od 1.2 aż do 101.6mm), w różnych kolorach oraz wykonanych z różnych surowców, takich jak poliolefina, polimer fluorowy i elastomer termoplastyczny. Koszulki są samogasnące, spełniają najwyższe normy przemysłowe, lotnicze i militarne.

Rury termokurczliwe IRRAX SLEEVE:
Średniościenne rury termokurczliwe z klejem IRRAX SLEEVE wykonane z usieciowanych radiacyjnie tworzyw sztucznych służą do ochrony antykorozyjnej różnego rodzaju kabli i rur. Świetnie nadają się do użytku zewnętrznego, są odporne na warunki atmosferyczne i wodoodporne. Szeroko stosowane w telekomunikacji, robotach publicznych, zakładach produkcyjnych oraz kolejach.

Rury termokurczliwe IRRAX TUBE:
Odporne na wysokie temperatury rury termokurczliwe IRRAX TUBE wykonane są z radiacyjnie usieciowanych tworzyw sztucznych, takich jak poliolefiny, polimery fluorowe i elastomery termoplastyczne. Znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, jako termiczna, mechaniczna i chemiczna ochrona przewodów elektrycznych i wiązek.

 

ZOBACZ PRODUKTY SUMITOMO W NASZEJ OFERCIE