Wiha

Wiha jest jednym z największych na świecie producentem narzędzi ręcznych do użytku profesjonalnego w przemyśle i handlu. Siedziba firmy mieści się w szwarcwaldzkim Schonach. Już od 70 lat nazwa Wiha kojarzy się z innowacyjnymi narzędziami najwyższej jakości w kategorii wkrętaków, narzędzi dynamometrycznych, kluczy trzpieniowych, bitów, młotków z miękkim obuchem, szczypiec, narzędzi pomiarowych i węży przegubowych. Liczne wyróżnienia ugruntowują pozycję firmy jako lidera w kwestii funkcjonalności i stylistyki. Obecnie ponad 650 pracowników zajmuje się produkcją i dystrybucją ponad 3500 rodzajów najwyższej jakości narzędzi. Innowacyjność, jakość i niezawodność to kluczowe wartości tego rodzinnego przedsiębiorstwa, które stawia na konsekwentne myślenie strategiczne, ciągłe innowacje we wszystkich dziedzinach z jasnym celem przewagi technologicznej, a także na wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wkrętaki Wiha w większości wyposażone są w ergonomiczne rękojeści SoftFinish lub wytrzymałe podstawowe uchwyty Classic. Serie PicoFinishMicroFinishDrewnoCeramic, oraz rękojeści pistoletowe Topra, przeznaczone są do specjalnych zastosowań. Kompleksowymi narzędziami są rękojeści z wbudowanym magazynkiem bitów – LiftUpTopra 2KStubbyClicFix. Na indywidualne skompletowanie zestawów pozwalają systemy trzonów wymiennych kombi SYSTEM4 i SYSTEM6.

Nasza oferta wkrętaków Wiha obejmuje:
– wkrętaki z uchwytem
– systemy wymienne wkrętaków (uchwyty wraz z pasującymi do nich trzonami wymiennymi)
– zestawy wkrętaków
– akcesoria do wkrętaków

Szczypce, obcinaki i obcęgi  Wiha podzielone są na kilka serii, przeznaczonych do różnych zastosowań. Są to: ClassicProfessionalIndustrialInomic oraz modele BiCut i TriCut.
– obcęgi i obcinaki
– szczypce
– szczypce nastawne
– szczypce zaciskowe
– zestawy szczypiec

Różnorodne narzędzia dynamometryczne Torque Wiha pozwalają na precyzyjny moment dokręcenia. Podzielone są na:
– systemy wkrętaków dynamometrycznych
– inne narzędzia dynamometryczne
zestawy dynamometryczne

Klucze Wiha to klucze trzpieniowe oraz klucze z ergonomicznymi uchwytami – T Classic, ComfortGripSoftFinish, z rękojeścią w kształcie klucza lub chorągiewki. Zestawy kluczy trzpieniowych dostępne są w uchwytach – PocketStarProStarCompact i innych.
Asortyment kluczy podzielony jest na:
– klucze trzpieniowe sześciokątne (imbus)
– klucze trzpieniowe Torx
– klucze nasadowe
– inne klucze
– uchwyty i akcesoria do kluczy
– zestawy kluczy

Powyższe kategorie i serie narzędzi dostępne są również w wersjach izolowanych VDE (dla elektryków) oraz elektrostatycznych ESD (do prac elektronicznych).

Narzędzia dla elektryków (izolowane VDE i nieizolowane):
– systemy wkrętaków dla elektryków
– szczypce dla elektryków
– klucze dla elektryków
– inne narzędzia i akcesoria dla elektryków
– zestawy dla elektryków

Narzędzia dla elektroników (elektrostatyczne ESD i nieelektrostatyczne):
– systemy wkrętaków dla elektroników
– szczypce dla elektroników
– inne narzędzia i akcesoria dla elektroników
– zestawy dla elektroników

Bity Wiha przeznaczone są zarówno do ręcznych zastosowań jak i do elektronarzędzi. Podzielone są na wiele serii, takich jak:
DiamentoweDuraBitMaxxTorInkraIndustrialProfessionalTorsion (HOTZOTTiN), Standard, ze Stali Szlachetnej i inne. Wszystkie dostępne pojedynczo lub w zestawach – w przezroczystych kasetkach, saszetkach, opakowaniach kartonowych i kasetach BitBuddyFlipSelectorXLSelectorBit Collector.
– bity Phillips
 bity Pozidriv
 bity Torx
 bity płaskie
 bity sześciokątne (imbus)
 bity czworokątne
 bity inne (specjalne)
uchwyty i akcesoria do bitów do zastosowań ręcznych i elektrycznych
 zestawy bitów

Młotki  Safety, bezodrzutowe, rękojeści drewniane Hickory.

Narzędzia pomiarowe – miary składane Longlife, suwmiarki: caliMax, cyfrowa digiMax, zegarowe dialMax.

Zestawy narzędzi – wielokomponentowe, do różnych zastosowań.

Węże przegubowe do chłodziwa – system maxiflex.

Inne narzędzia ręczne – narzędzia do izolacji i kabli, nożyce, skrobaki, podnośniki, szydła, rozwiertaki, wykrętaki, ręczna wkrętarka udarowa.

 

ZOBACZ PRODUKTY WIHA W NASZEJ OFERCIE