Kolory opakowań klejów anaerobowych Varybond

kleje anaerobowe Varybond

Varybond to marka specjalizująca się w produkcji klejów, również tych anaerobowych, przeznaczonych do zabezpieczania gwintów. Każdy z produktów producenta jest specjalnie opracowany, aby zapewnić niezawodne i trwałe zabezpieczenie, w różnych zastosowaniach.

Temat klejów do gwintów budzi wiele wątpliwości, gdyż zastosowanie złego odczynnika może wpływać na bezpieczeństwo ludzi. Wiele osób zastanawia się jaki rodzaj kleju wybrać. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ należy wziąć pod uwagę również siłę mocowania. Jeżeli dane połączenie nie będzie narażone na drgania, wówczas sprawdzi się klej lekki. Jeśli chcemy uzyskać połączenie trwałe, praktycznie nierozerwalne, zdecydujemy się na klej trudno demontowalny. Dzięki niemu osiągniemy ponadprzeciętną trwałość na długi okres czasu.

Wyróżniającą cechą klejów anaerobowych Varybond jest kolor gwintów ich opakowań, który jest celowo ustanowiony. Kolor kleju pozwala łatwo rozpoznać jego rodzaj i przeznaczenie, co jest szczególnie ważne w przypadku krytycznych aplikacji, takich jak przemysł zbrojeniowy czy motorsport. Każdy kolor oznacza inne właściwości i zastosowanie, dlatego ważne jest, aby dobierać odpowiednie środki do swoich potrzeb.

I tak wyróżniamy między innymi kleje: 

Zielone: (np. 12-71) do zabezpieczania gwintów śrub o wysokiej wytrzymałości i niskiej lepkości. Wysoka lepkość zapewnia dodatkowe właściwości wypełniania szczelin. W zależności od średnicy gwintu, wyłamanie lub usunięcie jest trudne, a nawet niewykonalne.

Pomarańczowe: (np. 12-75) do zabezpieczania bardzo obciążonych śrub, nakrętek i szpilek. Odporne na wysokie ciśnienie, aż do ciśnienia rozrywającego. Zastosowanie przy produkcji maszyn, w serwisach samochodowych, na maszynach budowlanych i rolniczych.

Niebieskie: (np. 12-42 lub 12-43) do śrub o średniej wytrzymałości i średniej lepkości. Zapewniają trwały montaż śrub dwustronnych. 

Fioletowe: (np. 12-22) o zabezpieczania gwintów śrub o niskiej wytrzymałości i niskiej lepkości. Szczególnie nadają się do stosowania z gwintami z materiałów takich jak stal nierdzewna i powierzchnie platerowane.

Wybór odpowiedniego kleju do zabezpieczania gwintów z oferty Varybond zależy od rodzaju śrub, obciążenia i warunków, w jakich będą one używane. Należy pamiętać, że kleje do gwintów są bardzo wydajne, a więc wystarczy niewielka ilość, aby połączyć trwale dwa podzespoły. Pomimo, że są to substancje bardzo proste w stosowaniu, należy dobrać odpowiednią ilość, aby klej zaczął działać i poprawnie się utwardzał. Kleje najczęściej przyjmują formę cieczy, ale im klej jest mocniejszy, tym jego formuła jest bardziej gęsta. Substancja o największej mocy ma zazwyczaj formę gęstej pasty.

Zastanawiasz się, jaki klej wybrać? Chętnie pomożemy – napisz do nas!

 

ZAPRASZAMY DO SKLEPU