Przyspieszanie sieciowania silikonów RTV

silikony RTV Wacker Chemie

Wybrany silikon ma idealne właściwości ale za proces sieciowania trwa za długo? Czy można temu jakoś zaradzić?

Przyspieszanie procesu sieciowania silikonów RTV, czyli wulkanizujących w temperaturze pokojowej (RTV- room temperature vulcanizing), jest kluczowe dla wielu procesów produkcyjnych. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, konieczny jest nie tylko odpowiedni wybór produktu do danego zastosowania ale również odpowiednie kontrolowanie procesu utwardzania się. 

Wilgotność powietrza jest jednym z czynników, które wpływają na szybkość tego procesu. Im wyższa wilgotność powietrza, tym szybszy proces utwardzania. W wielu aplikacjach stosuje się dodatkowe urządzenia do zwiększania wilgotności powietrza. Wacker Elastosil oferuje całą gamę produktów wulkanizujących w temperaturze pokojowej, których proces sieciowania można przyspieszyć poprzez zwiększenie wilgotności powietrza.

Produkty Elastosil posiadają specjalne dodatki, które pozwalają na szybsze i bardziej równomierne utwardzanie. Silikony Wacker Chemie, zarówno jedno- jak i dwu składnikowe, zostały zaprojektowane z myślą o jak najłatwiejszej aplikacji przy zachowaniu najwyższej jakości i niezawodności.

Nie bez przyczyny jest to częsty wybór inżynierów z branż takich jak elektronika, przemysł zbrojeniowy,  motoryzacja, kolejnictwo, a także w wielu innych dziedzin, gdzie wymagane jest stworzenie trwałego połączenia, które jest elastyczne i odporne na działanie czynników zewnętrznych. 

Choć na rynku istnieją konkurencyjne cenowo odpowiedniki, to produkty marki Wacker Elastosil są zdecydowanie bardziej niezawodne i trwalsze w porównaniu do innych produktów. Dlatego też wiele firm wybiera właśnie produkty Elastosil, które gwarantują najwyższą jakość finalnego produktu i spełniają wszelkie normy i dopuszczenia.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego produktu do swojej aplikacji – skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.