Tarcze diamentowe

Tarcze diamentowe i inne tarcze tnące pozwalają na precyzyjne i szybkie cięcie wielu materiałów

Specjalistyczne tarcze tnące to uniwersalne akcesoria do elektronarzędzi. Najczęściej stosowane jako piła tarczowa ręczna lub piła tarczowa stołowa. Tarcze diamentowe do gresu i płytek, tarcze diamentowe do betonu oraz tarcze diamentowe do kamienia to bardzo precyzyjne, a zarazem szybkie i bezpieczne narzędzia. Są wyjątkowo skuteczne podczas cięcia nierównych i agresywnych materiałów. W ofercie posiadamy również akcesoria do elektronarzędzi takie jak: tarcza tnąca do drewna, tarcza tnąca do aluminium oraz tarcze tnące do specjalnych zastosowań.


Tarcze diamentowe Irwin

Diamentowa tarcza tnąca Irwin sprawdza się podczas cięcia kamienia naturalnego, gresu, betonu czy płytek ceramicznych. Wersje uniwersalne mogą być stosowane także jako tarcze diamentowe do szkła. Cały asortyment tarcz diamentowych jest zgodny z normą DIN EN 13236 i posiada bardzo dużą wytrzymałość.

Tarcza diamentowa do gresu i ceramiki.
Tarcza diamentowa z nasypem ciągłym.
Piły tarczowe diamentowe z nasypem ciągłym są idealne do płytek ceramicznych. Zapewniają precyzyjne i czyste cięcie we wszystkich rodzajach płytek ceramicznych. Posiadają doskonałą wydajność w maszynach stacjonarnych z chłodzeniem.

Zakres średnic: 115 – 230 mm.

Tarcza diamentowa uniwersalna.
Tarcza diamentowa z brzegiem segmentowym.
Piły tarczowe diamentowe z brzegiem segmentowym przeznaczone są do zgrubnego cięcia dużych elementów i twardych materiałów budowlanych oraz do masywów betonowych i kamienia naturalnego. Ta wersja uniwersalna stosowana jest także jako tarcza diamentowa do szlifowania betonu.

Zakres średnic: 115 – 230 mm.

Tarcza diamentowa uniwersalna TURBO.
Tarcze diamentowe TURBO są idealne do dokładnego, precyzyjnego cięcia twardych materiałów budowlanych. Doskonale nadają się do cięcia cegieł, płytek ceramicznych, oraz jako tarcze diamentowe do gresu, tarcze diamentowe do betonu i tarcze diamentowe do kamienia. Zapewniają większą szybkość i dokładność w porównaniu z tarczami segmentowymi.

Zakres średnic: 115 – 230 mm.


Kup tarcze diamentowe Irwin (-> przejdź do sklepu)

Prócz tarcz diamentowych posiadamy także tarcze tnące do drewna, tarcze tnące do aluminium (tarcza tnąca do metalu) oraz tarcze o specjalnym przeznaczeniu.

Tarcze tnące do aluminium / tarcza tnąca do metalu

Piła tarczowa do aluminium serii PRO przeznaczona jest do cięcia we wszystkich rodzajach metali nieżelaznych takich jak aluminium, miedź, ołów, a także tworzyw sztucznych. Tarcza tnąca do aluminium to połączenie precyzji z niezrównaną jakością wykonania. Gwarantuje to długą trwałość w porównaniu z piłami tradycyjnymi. Piła tarczowa do metalu posiada na przemian ułożone zęby płaskie i trapezowe (typu TCG), co zapewnia idealną jakość cięcia. Zęby z węglikiem wolframu pozostają dłużej ostre oraz są podatne na kolejne ostrzenie. Piła tarczowa do cięcia metalu zaprojektowana jest profesjonalnego użytku.

Kup tarcze tnące do aluminium i metali Irwin (-> przejdź do sklepu)

Tarcze tnące do drewna

Piła tarczowa do drewna to kilka rodzajów specjalistycznych tarcz tnących, przeznaczonych do stosowania w każdych warunkach. Piła tarczowa Irwin PRO osiada twardość 39-45 HRC i naprzemiennie ułożone zęby do cięcia wzdłużnego i poprzecznego wszystkich rodzajów drewna. Zęby wykonane z węglika wolframu pozostają dłużej ostre oraz są podatne na kolejne ostrzenie. Tarcza tnąca do drewna MULTICUT PRO to piła tarczowa zaprojektowana do cięcia drewna z gwoździami oraz metali nieżelaznych. Tarcze mogą być stosowane jako piła tarczowa ręczna lub piła tarczowa stołowa.
Specjalna tarcza tnąca do drewna do pilarek akumulatorowych PRO jest bardzo cienka i hartowana do 42-48 HRC. Zapewnia łatwiejsze cięcie drewna i oszczędność baterii.

Kup tarcze tnące do drewna Irwin (-> przejdź do sklepu)

Tarcze tnące do zadań specjalnych

Bardzo wydajna tarcza tnąca MULTICUT PRO przeznaczona jest do cięcia metali nieżelaznych i drewna z gwoździami. To bardzo mocne piły tarczowe posiadające większą wytrzymałość w przypadku cięcia elementów metalowych. Płaskie szlifowane zęby oraz hartowana powierzchnia o twardości 40-45 HRC sprawiają, że tarcza jest mocniejsza i odpowiednia do cięcia najtwardszych  materiałów.
Piła tarczowa PRO do pilarek akumulatorowych posiada na przemian ułożone skośne zęby (typu ATB). Dodatkowo mała szerokość zęba zapewnia idealną jakość cięcia, a bardzo cienka tarcza oznacza łatwiejszą pracę i oszczędność baterii. Tarcze te są odpowiednie do cięcia drewna.

Kup tarcze tnące specjalne Irwin (-> przejdź do sklepu)