Wiertła do metalu, betonu i drewna

Profesjonalne wiertła do metalu, betonu i drewna
są podstawą efektywnej i bezpiecznej pracy

Wiertła Irwin to szeroka gama produktów do zastosowań z metalem, betonem, drewnem, szkłem i ceramiką. Ogromny wybór asortymentu pozwala na dostosowanie typu wiertła pod gwinty, do konkretnych materiałów oraz narzędzi i warunków pracy. Do metali używane są silne i wytrzymałe wiertła HSS, wiertła kobaltowe, tytanowe lub wiertło stożkowe (wiertło stopniowe). Podczas prac w betonie i murze wykorzystuje się wiertła SDS, wiertła widiowe oraz wiertło koronowe. Otwory w drewnie mogą być wykonywane za pomocą specjalistycznych świdrów i wierteł spiralnych lub płaskich. Natomiast wiertło diamentowe, wiertło do szkła i wiertło do gresu polecane jest do pracy bezudarowej. Wszystkie typy wierteł posiadają wyjątkowe cechy, które sprawiają, że są one odpowiednie do pracy w każdym środowisku, także przemysłowym. Prócz profesjonalnych wierteł i ich zestawów, posiadamy w ofercie również narzędzia do kucia oraz akcesoria pomocnicze.

Wiertła do betonu

Wiertła do betonu produkowane są w duńskiej fabryce Irwin joran. Wiertła z uchwytem cylindrycznym i wiertła SDS to wiertła widiowe, posiadające końcówki z węglika wolframu. Każde wiertło do betonu jest wyjątkowo wydajne oraz bardzo trwałe.

Wiertła do betonu z uchwytem cylindrycznym

Wiertła do betonu obrotowo-udarowe z uchwytem cylindrycznym zapewniają wyjątkowo efektywne wiercenie, dzięki precyzyjnym ostrzom i skutecznemu odprowadzaniu pyłów.
Specjalistyczne wiertło do betonu typu Granite przeznaczone jest do wiercenia udarowego w bardzo twardych materiałach (granit, beton, kamień naturalny). Wykonuje o 40% więcej otworów, w porównaniu ze standardowymi wersjami. Wiertło do betonu Granite polecane jest głównie dla kamieniarzy. Popularne wiertła do betonu, kamienia, płytek ceramicznych i cegły Masonry to najbardziej trwałe i najszybsze wiertła widiowe na rynku. Są dokładne, agresywne i do 60% szybsze od innych marek. Te wiertła do betonu posiadają dużą siłę wiercenia we wszystkich rodzajach muru i generują niskie koszty wiercenia otworu.

Kup wiertła do betonu z uchwytem cylindrycznym Granite i Masonry (-> przejdź do sklepu)

Wiertła do betonu – wiertła SDS max

Wyjątkowo mocne wiertła do betonu Speedhammer Max przeznaczone są do najbardziej wymagających zadań i odpowiednie do stosowania ze wszystkimi wiertarkami udarowymi z uchwytem SDS-max. Te wiertła widiowe są szczególnie polecane do betonu – także zbrojonego, granitu oraz innych kamieni naturalnych. Pojedyncza spirala gwarantuje szybkie odprowadzenie pyłu i zwiększa prędkość wiercenia. Kształt końcówki zapewnia symetrię otworów i równie skuteczne odprowadzenie pyłów. Dzięki specjalnemu ostrzu, które przyjmuje 80% obciążenia roboczego, wiertło do betonu Speedhammer Max jest wyjątkowo wydajne oraz bardzo trwałe.

Kup wiertła do betonu – wiertła SDS max (-> przejdź do sklepu)

Wiertła do betonu – wiertła SDS plus

Wiertła widiowe Speedhammer Plus to najszybsze wiertła do betonu, przeznaczone do wszystkich wiertarek udarowych z uchwytem SDS-plus. Zapewniają bardzo szybkie wiercenie udarowe w murze, betonie, cegle, kostce, granicie i kamieniu naturalnym. Samocentrująca końcówka z węglika (grubsza o 25%) gwarantuje precyzję wykonywania otworów oraz pewne zakotwiczenie. Wiertło do betonu ma opatentowaną krótką główkę, która sprawia, że urobek odprowadzany jest prosto do spirali i zmniejsza ryzyko blokowania. Konstrukcja tego wiertła SDS przyspiesza wiercenie nawet o 20%, w porównaniu do produktów konkurencyjnych. Całościowe hartowanie zapewnia odporność na rozerwanie.
Najsilniejsze i najtrwalsze wiertła SDS plus to seria Speedhammer Power. Dzięki końcówce o specjalnej budowie oraz zdwojonej zawartości węglika, te wiertła widiowe są odpowiednie do szybkiego i ciągłego wiercenia udarowego w betonie zbrojonym, kamieniu naturalnym, granicie, a nawet w najtwardszym żelbetonie. Dodatkowo wiertło SDS posiada dwukrotnie większą trwałość oraz wydajność. Wyposażone jest również w 2 krawędzie tnące, przeznaczone do szybkiego przecinania prętów zbrojeniowych. Ulepszona stal i konstrukcja spirali sprawia, że wiertła SDS są szybsze i ograniczają tarcie podczas pracy.

Wiertła SDS plus posiadają certyfikat Prüfgemeinschaft Mauerbohrer e.V. (PGM).

Kup wiertła SDS z uchwytem SDS-plus (-> przejdź do sklepu)

Wiertła do betonu – wiertło koronowe

Wiertło koronowe służy do wiercenia dużych otworów w betonie, cegle, kamieniu naturalnym, granicie i gazobetonie. To wiertło do betonu stosowane jest z odpowiednimi trzpieniami i wiertłem pilotującym (wiertło SDS max lub wiertło SDS plus). Wiertło koronowe ciężkie HD dedykowane jest do intensywnego użytku i wymagającego wiercenia w betonie, granicie i innych twardych materiałach. Zaprojektowane do wiercenia otworów o średnicy 35-150 mm. Natomiast wiertło koronowe lekkie LW przeznaczone do szybkiego wiercenia otworów 30-80 mm, w betonie, cegle, granicie, kamieniu naturalnym oraz płycie gipsowo-kartonowej.

Kup wiertło koronowe do betonu (-> przejdź do sklepu)

Wiertła do drewna

Te specjalistyczne narzędzia przystosowane są do wiercenia w każdym gatunku drewna. Wykonują gładkie i precyzyjne otwory pozbawione drzazg. Wiertła do drewna wyposażone są większości w sześciokątne uchwyty, które zapobiegają wypadaniu z zacisku.

Wiertła do drewna – Świdry i wiertła spiralne

Mocne wiertło do drewna – typu Auger to świder spiralny, który precyzyjnie wykonuje równe i pewne otwory. Posiada ostre grzbiety tnące i samowiercącą końcówkę do szybkiej pracy. Szeroka spirala przyspiesza odprowadzanie wiórów. Natomiast specjalny profil z pojedynczym grzbietem gwarantuje gładkie wykończenie otworu.
Specjalistyczne spiralne wiertła do drewna Blue Groove 6X, zaprojektowane do bardzo szybkiego wiercenia, są 6-krotnie szybsze w porównaniu z innymi wiertłami, a przy tym wyjątkowo energooszczędne. Tnące nacinaki gwarantują wiercenie idealnie równych otworów bez wyłamywania drewna. Spiralna końcówka (pilot) ułatwia centrowanie oraz zapewnia łatwą obsługę i skuteczność. Dzięki kompaktowej długości wiertła do drewna Blue Groove mieszczą się pomiędzy rozpórkami w większości zastosowań.
Opatentowane wiertło do drewna Blue Groove Power przeznaczone jest do wymagających i długich prac. To specjalistyczne i najbardziej wytrzymałe spiralne wiertła do drewna, które przewiercą nawet materiał z gwoździami. Posiadają bimetalowe krawędzie tnące, które zapewniają wyjątkową trwałość przy trudnych pracach.
Uniwersalne spiralne wiertła do drewna Brad Point, z uchwytem cylindrycznym, zapewniają wiercenie równych otworów i redukcję drzazg. To wiertło do drewna wyposażone jest w ostre zakończenie, które gwarantuje dokładne umiejscowienie narzędzia przed rozpoczęciem pracy. Precyzyjnie oszlifowana końcówka jest niezbędna głównie przy wyrobie mebli, dyblowaniu, pracach stolarskich oraz wszelkich innych pracach, gdzie niezbędne jest wykonanie dokładnych i gładkich otworów.

Do wiercenia w drewnie odpowiednie są także bity spiralne firmy Wiha, przeznaczone do stosowania z elektronarzędziami. Posiadają samocentrującą końcówkę, która wykonuje otwory nieprzelotowe bez zarysowań. Są szczególnie odpowiednie do prac w drewnie miękkim i twardym oraz w płytach powlekanych i fornirowanych.

Kup świdry i spiralne wiertła do drewna (-> przejdź do sklepu)

Płaskie wiertła do drewna (wiertła piórkowe)

Piórkowe wiertła do drewna serii Blue Groove 4X również dostosowane są do bardzo szybkiej pracy. Specjalnie zaprojektowane wiertło piórowe tnie drewno 4 razy szybciej niż standardowe płaskie wiertło do drewna oraz przyspiesza odprowadzanie wiórów. Podwójne tnące nacinaki rysują zewnętrzną część otworu, zmniejszając szansę na wyłamanie drewna i zapewniając czyste otwory. Grubsza krawędź tnąca wydłuża żywotność wiertła, a powiększony sześciokątny uchwyt stanowi dodatkowe wzmocnienie.

Kup płaskie wiertła do drewna Blue Groove 4X (-> przejdź do sklepu)

Wiertła do metalu

Wiertła do metalu posiadają uchwyt cylindryczny i produkowane są w większości zgodnie z normą DIN 338. Są to m.in. wiertła HSS, wiertła kobaltowe i wiertło stożkowe. Ich szlifowana spirala pozwala na szybkie usuwanie urobku. Wszystkie pochodzą z duńskiej fabryki Irwin joran.

Wiertła do metalu – wiertła HSS

Wiertła HSS wykonane są z wysokiej jakości stali szybkotnącej, o powierzchni wykończonej polerowanym srebrem. Wyprodukowane zostały według standardu DIN 338 i DIN 340. Wiertła HSS PRO stosowane są do wiercenia w różnych materiałach, głównie w metalu, stali (stopowej, niestopowej, niskowęglowej), żeliwie, drewnie i plastiku. Przeznaczone do zastosowań handlowych oraz przemysłowych. Uniwersalny kształt ostrza o kącie 118° zapewnia wydajność i doskonałe centrowanie. Precyzyjny szlif gwarantuje szybką i precyzyjną pracę oraz największą dokładność. Wiertło do metalu HSS PRO wyposażone jest w uchwyt cylindryczny (także redukowany).

Kup wiertła do metalu HSS PRO (-> przejdź do sklepu)

Wiertła do metalu – wiertła kobaltowe

Wiertła HSS PRO-Co Cobalt (wiertła kobaltowe) wykonane są ze stali szybkotnącej HSS z dodatkiem 5% kobaltu, z wykończeniem powierzchni hartowaniem na złoto. Wiertła kobaltowe wyprodukowano zgodnie z normą DIN 338. Domieszka kobaltu gwarantuje ich wytrzymałość i twardość w wysokich temperaturach pracy (tzw. temperatura czerwonego żaru). To wiertło do metalu przeznaczone do wiercenia w stali nierdzewnej, kwasoodpornej i żaroodpornej. Agresywny kąt wierzchołka 135° Split Point, zmniejsza nacisk w trakcie wiercenia oraz zapewnia wydajność i idealne centrowanie. Szlifowana spirala, o przemysłowej jakości, gwarantuje precyzyjne wiercenie.

Kup wiertła do metalu kobaltowe (-> przejdź do sklepu)

Wiertła do metalu – wiertła tytanowe

Wiertła HSS PRO-TiN Titanium przeznaczone są do precyzyjnego powtarzalnego wiercenia, przede wszystkim w metalu, a także w drewnie i plastiku. Wykonane są wg normy DIN 338. Korpus ze stali szybkotnącej HSS pokryty jest warstwą azotku tytanu (twardość ok. 80 HRC), która redukuje drgania, podnosi trwałość i twardość powierzchniową narzędzia. Powłoka tytanu zapobiega nagrzewaniu się wiertła (niski współczynnik tarcia), a wytwarzane podczas pracy ciepło przechodzi głównie na wióry oraz chłodziwo. Te właściwości sprawiają, że wiertła HSS TiN posiadają bardzo długą żywotność. To wiertło do metalu jest również wyjątkowo szybkie i precyzyjne (szybsze wiercenie o 40-60% w porównaniu z wiertłami tradycyjnymi). Kąt wierzchołkowy 135° Split Point, zapewnia idealne centrowanie i redukuje siłę nacisku.

Kup wiertła do metalu tytanowe (-> przejdź do sklepu)

Wiertła do metalu – wiertła z węglikiem wolframu

Wiertło do metalu TCT z końcówką z węglika wolframu jest zgodne z normą DIN 338. Zaprojektowane do wiercenia w twardych i nieobrobionych materiałach, takich jak metale, stal hartowana, czy żeliwo. Korpus wykonany został ze stali chromo-wanadowej, hartowanej do 56 HRC. Natomiast końcówka z węglika wolframu umożliwia wiercenie w materiałach o twardości do 50 HRC. Szlif węglika dodatkowo zapewnia dokładne centrowanie i zmniejsza nacisk podczas wiercenia. Wiertło do metalu TCT zaprojektowane zostało do użycia w wiertarkach stacjonarnych. W trakcie wiercenia należy zawsze używać chłodziwa.

Kup wiertła do metalu TCT (-> przejdź do sklepu)

Wiertła do metalu – specjalne

Wiertła HSS Turbomax to specjalne narzędzia do metalu, wykonane z hartowanej stali szybkotnącej HSS W9 (twardość ok. 63-66 HRC). Zapewnia to nadzwyczajną wytrzymałość na zużycie, twardość i odporność na wysoką temperaturę. Wiertła zaprojektowane są głównie do bardzo wydajnego wiercenia w arkuszach metalu za pomocą wiertarek akumulatorowych. Nadają się również do wszystkich rodzajów drewna i plastiku. Ostrze Jet Point o kącie 100° umożliwia bardzo precyzyjne centrowanie i prowadzenie – bez ślizgania, punktowania, również na zakrzywionych powierzchniach. Kołnierz tnący o kącie 140° tworzy idealnie okrągłe czyste otwory z gładkim wykończeniem. Eliminuje także zakleszczanie w warstwach materiału. Uchwyt 3-płaszczyznowy zapobiega wyślizgiwaniu się i daje pewny i bezpieczny chwyt (zwłaszcza w przypadku użycia zacisków bez kluczy). Gwarantuje to bardzo szybkie i łatwe wiercenie przy małym nacisku.

Kup wiertła do metalu Turbomax (-> przejdź do sklepu)

Wiertła do metalu – wiertło stożkowe

Wiertło stopniowe o różnej ilości średnic, przeznaczone jest do precyzyjnego wiercenia w cienkich materiałach – takich jak stal miękka, miedź, brąz, aluminium, pleksiglas, tworzywa sztuczne, drewno i laminaty. Wiertło stożkowe posiada korpus wykonany z przemysłowej stali szybkotnącej M7 i ostrze z pojedynczą spiralą, które zapewnia większą kontrolę i dokładne czyste otwory. Samocentrująca końcówka zapobiega ślizganiu oraz eliminuje konieczność punktowania. Spłaszczony uchwyt cylindryczny przeciwdziała wyślizgnięciu się z zacisku. To wiertło do metalu ze specjalną spiralą, która gwarantuje maksymalną kontrolę podczas wiercenia w arkuszach metalu i więcej miejsca do odprowadzania wiórów.

Kup wiertła do metalu wielostopniowe (-> przejdź do sklepu)

Wiertła do szkła i płytek, wiertła diamentowe

Bezudarowe wiertła do szkła i płytek oraz wiertła diamentowe wyprodukowane zostały przez Irwin joran.
Uniwersalne wiertła Cordless Multi  stworzone są wyłącznie do pracy bezudarowej. To doskonałe wiertło do gresu i płytek ceramicznych (o twardości ryskowej do 9 punktów) oraz wszechstronne narzędzie do każdego rodzaju materiału.  Powszechnie stosowane są do cegły, betonu komórkowego, suchego muru, drewna, cienkiej blachy, płyt gipsowo-kartonowych, wapienia, marmuru i tworzyw sztucznych. Polecane do pracy z wiertarkami akumulatorowymi. Posiadają uchwyt cylindryczny, pojedynczą spiralę oraz unikalną końcówkę z węglika wolframu, szlifowaną diamentowo.
Wiertła diamentowe, z uchwytem cylindrycznym, przeznaczone są do szybkiego i płynnego wiercenia bezudarowego we wszystkich rodzajach twardych i miękkich płytek (jako wiertło do gresu). Wiertło diamentowe wymaga zastosowania chłodziwa.
Płaskie bezudarowe wiertła do szkła, z uchwytem cylindrycznym, stosowane są butelek, porcelany, ceramiki i płytek ceramicznych. Płaskie wiertło do szkła z łatwością wykonuje otwory, nie powodując uszkodzeń materiału. Przeznaczone jest do wiercenia z niską prędkością obrotową, z użyciem chłodziwa.

Kup wiertła do szkła, wiertła diamentowe i wiertła do gresu Irwin (-> przejdź do sklepu)

Narzędzia do kucia

Osprzęt do kucia serii Speedhammer wyprodukowano w duńskiej fabryce Irwin joran. Wszystkie narzędzia odpowiednie są do wielu zastosowań z wiertarkami udarowymi SDS-plus lub SDS-max. Osprzęt przeznaczony jest do muru oraz betonu, do prac takich jak: kucie, rozbijanie betonu, lekkie prace rozbiórkowe, rycie kanałów na rury i kable elektryczne. Grupy narzędzi do kucia to:
– szpicaki i dłuta wąskie przeznaczone do ogólnego kucia i rozbijania w cegle, betonie i luźnym kamieniu (np. podczas kładzenia kabli, przy pracach rozbiórkowych).
– dłuta szerokie przeznaczone do muru i betonu – do usuwania dużych ilości materiału.
– brudowniki odpowiednie do muru i betonu – do cięcia wąskich kanałów w betonie.

Kup narzędzia do kucia Speedhammer Irwin (-> przejdź do sklepu)

Zestawy wierteł

Praktyczne zestawy zawierają wiertła do metalu, betonu i drewna, skompletowane w wygodnych opakowaniach – takich jak kompaktowe kasetki z wyraźnymi oznaczeniami lub lekkie saszetki i blistry. Mieszane zestawy z bitami spiralnymi do drewna firmy Wiha pakowane są w materiałowe saszetki.

Kup zestawy wierteł do różnych zastosowań (-> przejdź do sklepu)

Akcesoria do wierteł

Niezbędne akcesoria do różnych typów wierteł znacznie usprawniają pracę. Są to przedłużki do świdrów spiralnych typu Auger i wierteł płaskich Blue Groove 4X do drewna. Przedłużki Quick Change do różnych wierteł, bitów, grotów i trzpieni otwornic, wyposażone są w specjalny system Lock-n-Load, który pozwala na zwalnianie jedna ręką. Grupa uchwytów magnetycznych do wierteł obejmuje uchwyty uniwersalne, z uchwytem SDS-plus, z prowadnicą wkrętu oraz szybkozłączny z mechanizmem Quick-Release.

Kup akcesoria do wierteł (-> przejdź do sklepu)