Znajdź swój idealny zestaw narzędzi!

Zestawy narzędzi ręcznych

Najwyższej jakości narzędzia Wiha i Irwin dostępne są w postaci praktycznych zestawów, które pozwalają na stworzenie kompletnego wyposażenia warsztatu oraz podręcznego ekwipunku każdego fachowca. Są także odpowiednie do zastosowań w wielu gałęziach przemysłu. Specjalistyczne izolowane narzędzia VDE dla elektryka i antystatyczne narzędzia ESD do prac elektronicznych, posiadają najwyższe certyfikaty poświadczające ich bezpieczeństwo. Dla wygody użytkowników, większość zestawów znajduje się w specjalnie zaprojektowanych, wygodnych opakowaniach, które ułatwiają przechowywanie oraz szybki wybór właściwego narzędzia. Odpowiedni zestaw narzędzi to podstawa sprawnej i profesjonalnej pracy.

Wszystkie narzędzia Wiha oraz Irwin dostępne są w dużych zestawach mieszanych. Kompletny zestaw narzędzi dla mechaników, techników serwisowych, narzędzia dla elektryka, narzędzia precyzyjne dla elektronika, narzędzia do budowy szaf sterowniczych, czy zestaw kluczy nasadowych i bitów to niezbędne wyposażenie wszystkich profesjonalistów.

Zestawy wkrętaków (zestaw śrubokrętów)

Odpowiedni zestaw wkrętaków jest niezastąpiony podczas wszelkich prac montażowych, naprawczych, serwisowych i konserwacyjnych. Wkrętaki Wiha dla profesjonalistów to uniwersalne narzędzia z ergonomicznymi uchwytami oraz systemy wymienne rękojeści i trzonów. Wkrętaki Wiha Classic, czyli podstawowe mocne śrubokręty, odporne są na oleje, chemikalia i uderzenia młotkiem. Wkrętaki Wiha SoftFinish, wyposażone w wielokomponentowy ergonomiczny uchwyt, stworzone zostały do suchych i ogólnych zastosowań. Niewielkich rozmiarów wkrętaki precyzyjne PicoFinish, posiadają rękojeści z obrotowym kołpakiem i strefą szybkiego obrotu. Przeznaczone są głównie do małych wkrętów i ułatwiają szybkie wkręcanie. Wkrętaki Wiha MicroFinish zostały stworzone do wilgotnych i oleistych zastosowań. Dzięki antypoślizgowym rękojeściom nadają się szczególnie do prac przy instalacjach sanitarnych, naprawie samochodów i na budowach. Wkrętaki Wiha z drewnianym uchwytem dedykowane są do wszystkich prac przy obróbce drewna i w przemyśle meblarskim. Wkrętaki precyzyjne z trzonem ceramicznym Ceramic mają właściwości antystatyczne i antymagnetyczne. Te wkrętaki antystatyczne przeznaczone do ustawiania urządzeń wysokiej częstotliwości, w sterylnych pomieszczeniach. Natomiast kompaktowe uchwyty ze zintegrowanym magazynkiem bitów to doskonała alternatywa do zestawów wkrętaków.

Kup wkrętaki Wiha z uchwytem (-> przejdź do sklepu)

Wkrętaki Wiha to też rozbudowany asortyment kompaktowych uchwytów i trzonów wymiennych, który pozwala na szereg zastosowań (serie SYSTEM4 i SYSTEM6). Elementy systemów zawierają wiele rodzajów rękojeści, które kompletuje się z odpowiednimi do nich końcówkami, tworząc wkrętaki precyzyjne i uniwersalne.

Kup wkrętaki Wiha – systemy wymienne (-> przejdź do sklepu)

Wysokiej jakości wkrętaki Wiha dobrane są również w praktyczny zestaw śrubokrętów. Olbrzymi zakres rodzajów wkrętaków obejmuje: wkrętaki Torx, wkrętaki ampulowe, wkrętak płaski, wkrętak krzyżowy, czworokątny i nasadowy. Dostępne są także wersje specjalne – z główką kulkową, z podziałką, do nakrętek z rowkiem, wkrętak kątowy, wkrętaki zegarmistrzowskie, wkrętaki do pobijania oraz wkrętaki apple.

Kup zestaw wkrętaków Wiha (-> przejdź do sklepu)

Zestawy szczypiec

Szczypce Wiha i Irwin Vise-Grip to grupa produktów stanowiąca kompletny asortyment wyposażenia warsztatu. Narzędzia uniwersalne oraz profesjonalne podzielone są na szczypce podstawowe, nastawne, zaciskowe oraz obcęgi i obcinaki. Serie Irwin i Wiha różnią się konstrukcją szczęk oraz uchwytów. Szczypce podstawowe to kombinerki wielofunkcyjne (kombinerki do kabli), służące do chwytania, trzymania oraz cięcia miękkich i twardych materiałów. Szczypce boczne tnące posiadają różne kształty uchwytów i główek oraz wzmocnione ostrza. Szczypce boczne precyzyjne przeznaczone są do łatwego czystego cięcia przedmiotów o różnej twardości. Szczypce wydłużane służą do chwytania, trzymania, zaginania oraz cięcia materiałów, pozwalają dotrzeć do ciasnych miejsc i łatwo ominąć przeszkody. Stosowane są przede wszystkim do precyzyjnych prac na drobnych elementach oraz prac mechanicznych. Specjalistyczne szczypce do ściągania izolacji i szczypce do zaciskania końcówek (szczypce do zaciskania tulejek) stworzone zostały do sprawnej pracy z przewodami. Szczypce do pierścieni osadczych skonstruowane są do zakładania i zdejmowania pierścieni zabezpieczających. Wyposażone w proste lub zagięte szczęki i precyzyjne cylindryczne końcówki. Szczypce rewolwerowe i oczkowe to mocne narzędzia przeznaczone są do dziurkowania różnych materiałów w przemyśle i zastosowaniach domowych.

Kup szczypce Wiha i Irwin (-> przejdź do sklepu)

Wszechstronne szczypce nastawne stosowane są do płaskich, okrągłych, sześciokątnych i czworokątnych powierzchni np. jako szczypce do rur, profili kątowych, czy nakrętek sześciokątnych. Szczypce nastawne dopasowują się do chwytanego przedmiotu i są doskonałe do prac instalacyjnych. Szczypce hydrauliczne pewnie i bezpiecznie trzymają powierzchnie. Innowacyjne szczypce nastawne GrooveLock wyposażone są w mechanizm wielozapadkowy oraz przycisk szybkiego zwalniania.

Kup szczypce nastawne Wiha i Irwin (-> przejdź do sklepu)

Profesjonalne szczypce zaciskowe to grupa narzędzi o różnym przeznaczeniu i różnych kształtach szczęk. Tradycyjne szczypce zaciskowe Irwin Original z klasycznym mechanizmem zwalniającym zapewniają maksymalną siłę blokującą. Natomiast szczypce zaciskowe z jednoręcznym systemem szybkiego zwalniania to seria Fast Release. Szczypce zaciskowe przeznaczone są do zaciskania i przytrzymywania materiałów oraz do cięcia drutów spawalniczych.

Kup szczypce zaciskowe Wiha i Irwin (-> przejdź do sklepu)

Obcęgi zbrojarskie do wyciągania śrub i nitów stosuje się także do cięcia gwoździ i tzw. druciaków oraz drutów, siatek spawanych i stali zbrojeniowej w budownictwie. Obcinaki do kabli i obcinaki do rur stalowych to ostre i precyzyjne narzędzia, które postawiają czystą krawędź cięcia. Szczypce czołowe (obcinaki czołowe) przeznaczone są do cięcia drutów (w tym fortepianowych) oraz najtwardszych materiałów. I tak jak cęgi zbrojarskie Rabitza nadają się też do wiązania, zaplatania i cięcia drutu wiązałkowego przy zbrojeniach.

Kup obcęgi i obcinaki Wiha i Irwin (-> przejdź do sklepu)

Różne rodzaje szczypiec Wiha oraz Irwin Vise-Grip dostępne są w zestawach. Każdy zestaw narzędzi zawiera odpowiednio dobrane szczypce uniwersalne, zaciskowe, dla mechaników oraz do pierścieni osadczych.

Kup zestawy szczypiec Wiha i Irwin (-> przejdź do sklepu)

Narzędzia dla elektryka

Profesjonalne narzędzia dla elektryków Wiha i Irwin dostępne są osobno i w zastawach. Narzędzia elektryczne izolowane VDE to wkrętaki, szczypce i klucze oraz inne akcesoria posiadające izolację do 1000 V AC. Gwarantuje to całkowite bezpieczeństwo użytkowania.
Wkrętaki elektryczne Wiha to serie wygodnych i specjalistycznych narzędzi przeznaczonych do prac na częściach pod napięciem. Wkrętaki izolowane slimFix posiadają zmniejszoną średnicę trzonu, a wkrętaki precyzyjne PicoFinish electric stosowane są do prac na drobnych elementach. Wąskie bity wymienne stosowane są wraz z przeznaczonym do nich izolowanym uchwytem. Inteligentny wkrętak dynamometryczny zapewnia kontrolowane dokręcanie śrub oraz wysoką precyzję pracy (do 1500 V AC). Wszystkie wkrętaki elektryczne posiadają izolację natryskiwaną bezpośrednio na trzon.

Kup wkrętaki dla elektryków (-> przejdź do sklepu)

Szczypce elektryczne VDE Wiha i Irwin to kombinerki izolowane i inne szczypce o różnych kształtach szczęk. Wydłużane stosowane są w trudno dostępnych miejscach do chwytania, zaginania lub cięcia drobnych elementów. Szczypce boczne tnące do przewodów i drutów oraz obcinaki do kabli posiadają bardzo ostre krawędzie tnące, nie szarpiące powierzchni. Szczypce instalacyjne TriCut to wielofunkcyjne narzędzie do cięcia kabli oraz do ściągania izolacji i płaszcza z różnych średnic przewodów. Idealne do puszek rozgałęźnych i rozdzielczych. Specjalną konstrukcję posiadają również szczypce do ściągania izolacji (w tym automatyczne) oraz przełączalne BiCut – o dwóch mocach cięcia. Szczypce elektryczne nastawne doskonale chwytają nieregularne powierzchnie.

Kup szczypce dla elektryków (-> przejdź do sklepu)

Dokręcanie i odkręcanie elementów w miejscach pod napięciem umożliwiają także klucze elektryczne VDE – klucze nasadowe izolowane, klucze imbusowe izolowane, klucz Torx, klucze płasko oczkowe izolowane, widełkowe, oraz specjalne klucze uniwersalne do szaf sterowniczych. Klucz nasadowy dynamometryczny izolowany i klucz dynamometryczny izolowany do kabli gwarantuje precyzyjne ustawienie określonego momentu skręcającego np. podczas kontroli końcowej lub kontroli jakości.

Kup klucze dla elektryków (-> przejdź do sklepu)

Narzędzia elektryka to również wiele akcesoriów, takich jak – próbniki napięcia, grzechotki, uchwyty do bitów, narzędzia do kabli i ściągania izolacji, nożyce do kabli, noże i nasadki kluczy nasadowych. Stosowane są np. do przecinania kabli, testowania instalacji, usuwania płaszcza przewodów, czy do montażu muf i zacisków.

Kup akcesoria dla elektryków (-> przejdź do sklepu)

Wszystkie narzędzia łączy wygoda i bezpieczeństwo użytkowania w pracach pod napięciem do 1000 V AC. Każdy zestaw narzędzi dla elektryka to podstawowy lub rozbudowany komplet profesjonalnych narzędzi serwisowych, dostosowany do warunków i miejsc pracy fachowców.

Kup zestaw narzędzi dla elektryków (-> przejdź do sklepu)

Narzędzia dla elektronika

Specjalistyczne narzędzia antystatyczne ESD Wiha dedykowane są do wszelkich prac elektronicznych. Wyposażono je w rękojeści, które odprowadzają ładunki elektrostatyczne (posiadają działanie dyssypacyjne), gwarantują dokładność oraz bezpieczeństwo. Uniwersalne narzędzia serwisowe elektronika to wkrętaki antystatyczne z ergonomicznym uchwytem SoftFinish ESD oraz wkrętaki antystatyczne wymienne serii SYSTEM6. Narzędzia precyzyjne dla elektronika, czyli wkrętaki Wiha Precision ESD oraz wkrętaki elektroniczne SYSTEM4, stosowane są np. jako wkrętaki zegarmistrzowskie i wkrętaki apple. Antystatyczne i antymagnetyczne wkrętaki precyzyjne z trzonem ceramicznym, przeznaczone są do prac w sterylnych pomieszczeniach, np. do ustawiania urządzeń wysokiej częstotliwości. Wkrętaki precyzyjne z drobną rękojeścią Stubby ESD umożliwiają pracę w ciasnych miejscach. Wkrętaki dynamometryczne elektroniczne pozwalają na dokładne kontrolowane wkręcanie.

Kup wkrętaki elektroniczne Wiha ESD (-> przejdź do sklepu)

Narzędzie do montażu elementów i układów elektronicznych to także szczypce antystatyczne ESD. Profesjonalne i różnorodne szczypce elektrotechniczne zostały stworzone do prac na elementach wrażliwych elektrostatycznie. Szczypce tnące boczne służą do płaskiego cięcia miękkich i twardych drutów w trudno dostępnych miejscach. Natomiast wydłużane szczypce elektroniczne przeznaczone są do chwytania i formowania elementów. Drobne szczypce do ściągania izolacji stosowane są do drutów o różnej średnicy.

Kup szczypce elektroniczne Wiha ESD (-> przejdź do sklepu)

Narzędzia precyzyjne dla elektronika to także antystatyczne pęsety, precyzyjne klucze nasadowe, klucze dynamometryczne ESD do kabli, uchwyty do bitów, narzędzia do ściągania izolacji oraz podnośnik, elektrostatyczna suwmiarka zegarowa i inne akcesoria.

Kup narzędzia pomocnicze dla elektronika Wiha ESD (-> przejdź do sklepu)

Wszystkie podstawowe narzędzia elektronika skompletowane zostały w zestawy. Zestaw narzędzi antystatycznych znacznie usprawni wszelkie prace na elementach elektronicznych oraz zapewni bezpieczeństwo fachowcom.

Kup narzędzia warsztatowe elektronika w zestawie (-> przejdź do sklepu)

Zestawy narzędzi dynamometrycznych

Seria inteligentnych narzędzi dynamometrycznych Wiha Torque zapewnia precyzję i dokładność powtórzeń. Wkrętak dynamometryczny jest niezawodny szczególnie przy montażu oraz skręcaniu czułych i drogich elementów konstrukcyjnych, kontroli końcowej lub kontroli jakości. Wkrętaki precyzyjne dynamometryczne Torque to wyjątkowy system różnorodnych uchwytów, trzonów i bitów wymiennych. Na elementy tej serii składają się także dynamometryczne wkrętaki elektryczne oraz wkrętaki elektroniczne. Śrubokręt automatyczny posiada ustawianie momentu skręcającego za pomocą skali numerycznej lub moment skręcający ustawiony fabrycznie na stałe. Wkrętak dynamometryczny mechatroniczny wyposażony jest w skalę cyfrową, z możliwością ustawienia momentu.

Kup wkrętak dynamometryczny Wiha (-> przejdź do sklepu)

Narzędzia dynamometryczne to także precyzyjne grzechotki pistoletowe, trzonki wymienne, drobne wkrętaki-klucze oraz inne akcesoria, np. ustawiacz momentu dokręcenia. Klucz dynamometryczny i klucz dynamometryczny do kabli (także izolowany i antystatyczny ESD) gwarantują precyzyjne ustawienie określonego momentu skręcającego np. podczas instalacji, kontroli końcowej lub kontroli jakości. Wraz z odpowiednim uchwytem elektrycznym i VDE otrzymujemy także klucz nasadowy dynamometryczny izolowany.

Kup narzędzia dynamometryczne Wiha (-> przejdź do sklepu)

Każdy zestaw narzędzi dynamometrycznych Wiha Torque to kompletne narzędzie do kontrolowanego wkręcania. W zależności od dobranego trzonu, wkrętak dynamometryczny zamienia się we wkrętak Torx, wkrętak płaski, wkrętak krzyżowy czy klucz dynamometryczny. Zestawy dynamometryczne to również narzędzia precyzyjne dla elektronika oraz narzędzia dla elektryka.

Kup zestaw narzędzi dynamometrycznych Wiha (-> przejdź do sklepu)

Zestawy kluczy

Różnorodne typy kluczy Wiha i Irwin podzielone są na klucze imbusowe, klucze nasadowe, nastawne (klucz francuski), klucz Torx oraz inne narzędzia np. wkrętak kątowy, klucz wielozębny, czy klucz do szaf sterowniczych.
Klucze trzpieniowe klasyczne lub z wygodnymi uchwytami podzielone są na dwa najbardziej popularne typy – klucz imbusowy i klucz torx. To uniwersalne i poręczne narzędzia do szybkiego dokręcania wielu rozmiarów wkrętów. Główki kulowe i inne patenty końcówek pewnie trzymają śruby i pracują pod różnym kątem. Klucze nastawne to przede wszystkim popularny klucz francuski Irwin, przeznaczony do rur i nakrętek. Klucze hydrauliczne zaprojektowano z myślą o uproszczeniu i przyspieszeniu pracy. Klucz francuski kuty typu Stillson lub Leader oraz lekkie klucze Quick-Wrench, zapewniają pewny chwyt większości powierzchni – w tym czarnych, galwanizowanych, PCV i miedzianych oraz do nakrętek, śrub i połączeń. Posiadają także szybką regulację szczęk, przy użyciu jednej ręki. Klucze nasadowe Wiha z ergonomicznymi uchwytami, posiadają cechy wkrętaków. Klucze z rękojeścią w kształcie litery „T” stworzone zostały do przenoszenia wysokiego momentu przy minimalnym wysiłku. Wygodne zestawy kluczy dostępne są np. w wielu uchwytach z możliwością zawieszenia lub postawienia oraz w formie scyzoryków.

Kup zestaw kluczy (-> przejdź do sklepu)

Zestaw młotków

Bezodrzutowy młotek Wiha Safety, w zależności od dobranej główki, nadaje się do wszystkich zastosowań. Praktyczny zestaw młotków składa się z rękojeści antypoślizgowej Hickory i końcówek z tworzywa o różnej twardości. Dzięki takiemu rozwiązaniu narzędzie jest dużo lżejsze i zajmuje mniej miejsca, niż standardowe zestawy młotków.

Kup zestaw młotków Wiha (-> przejdź do sklepu)

Zestawy dłut

Narzędzia stolarskie Irwin reprezentują wieloletnią tradycję. Ich unikalne cechy są wynikiem wieloletniego dążenia do innowacji i sprawiają, że dłuta z łatwością sprostają nawet najbardziej skomplikowanym i wymagającym zadaniom. Posiadamy w ofercie zestawy wytrzymałych i niezawodnych płaskich dłut do drewna, z rączką dwukomponentową i metalowym pobijakiem. Jednorodne kute i hartowane ostrze stalowe zapewnia bardzo wysoką odporność oraz integralność dłuta. Jest również lakierowane dla ochrony przed korozja. Duży, mocny trzpień zapewnia solidne mocowanie rączki. Odporna na uderzenie rękojeść oraz miękki, antypoślizgowy uchwyt ProTouch stworzone zostały specjalnie dla większej wygody. Wyjątkowo duży pobijak pozwala na pracę z młotkiem pod różnymi kątami.

Kup zestaw dłut Irwin (-> przejdź do sklepu)

Zestaw do instalacji przewodów

Zestaw narzędzi to także produkty do instalacji przewodów HellermannTyton. Profesjonalne narzędzia serii Cable Scout+ to uchwyty kablowe oraz kompletny zestaw do instalacji przewodów. rozbudowany zestaw, który umożliwia szybki i wygodny montaż przewodów i kabli także w trudno dostępnych miejscach. Ułatwia prace inspekcyjne np. oświetlenie i wyciągnięcie przewodów lub inne elementów. Zawiera elastyczny pręt prowadzący oraz liczne akcesoria, w tym np. mikrolatarkę i magnes. Drążki wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego PVC wzmocnionego włóknem szklanym i są w stanie przeciągnąć kable do 200kg.

Kup zestaw narzędzi do instalacji przewodów HellermannTyton (-> przejdź do sklepu)

Zestawy bitów

Zestawy bitów Wiha i Irwin do pracy ręcznej to kompaktowe akcesoria, będące alternatywą dla wkrętaków. Stosowane są w połączeniu z uchwytami do bitów lub grzechotkami. Bity krzyżowe Phillips i Pozidriv, bity Torx gwiazdkowe, bity płaskie, sześciokątne (bity imbusowe), czworokątne oraz specjalne (np. do fazowania, gwintowania) występują w różnych opakowaniach, zapewniających łatwe i szybkie korzystanie z tych narzędzi. Serie bitów zostały zaprojektowane do wielu warunków pracy i zastosowań. Posiadają różne formy oraz długości (bity długie lub krótkie). Bity uniwersalne służą do wszystkich połączeń śrubowych w rzemiośle i przemyśle. Inne stworzone zostały do pracy w drewnie lub wymagających profesjonalnych warunkach, do seryjnego skręcania (np. do pracy na liniach produkcyjnych nowoczesnych produktów). Wytrzymałe bity ze strefą skrętną, z powłoką diamentową lub ze stali szlachetnej przeznaczone są do wyjątkowo twardych materiałów. Dostępne są także zestawy bitów ESD do prac elektronicznych (bity z uchwytem antystatycznym) oraz kompletne zestawy bitów do budowy szaf sterowniczych. Bity długie są w większości odpowiednie do stosowania z narzędziami elektrycznymi.
Groty (bity krótkie) i końcówki (bity długie) Irwin zostały zaprojektowane do pracy z wkrętakami ręcznymi lub elektronarzędziami. Końcówki do pracy z elektronarzędziami, przystosowane są do wyższego momentu obrotowego i pozwalają na uzyskanie większej przestrzeni pomiędzy elektronarzędziem, a elementem mocowanym.

Kup zestawy bitów do pracy ręcznej Wiha i Irwin (-> przejdź do sklepu)